Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W skrócie

04 sierpnia 2010 | Ekonomia | Dział Ekonomiczny

Media, TECHNOLOGIE

∑ Portal 123people, największa wyszukiwarka osób na świecie, wystartował w Polsce. R.E. Perry powiedział, że polski rynek internetowy jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się w Europie, co sprawia, że jest on pierwszym w regionie, na którym firma zainwestowała.

—pm

MOTORYZACJA

Liczba nowych aut rejestrowanych w Niemczech spada – w lipcu było ich o 30 proc. mniej niż rok wcześniej – ale ich eksport rośnie – podało stowarzyszenie producentów VDA. Według tych danych eksport niemieckich samochodów po siedmiu miesiącach wzrósł o 39 proc., do 2,5 mln samochodów.

—a.k., pap

Banki

Bank Pekao zarobił w II kwartale 192 mln euro (około 793 mln zł) wobec 169 mln euro rok wcześniej – wynika z raportu grupy UniCredit. Dziś Pekao publikuje wyniki. Mediana prognoz analityków wskazuje na zysk netto 616,9 mln zł przypadający na akcjonariuszy jednostki dominującej.

—łuw

Santander zawarł wstępne porozumienie z brytyjskim HSBC w sprawie przejęcia od niego kredytów samochodowych o wartości 4,3 mld dol. (13 mld zł) w USA – podał „Financial Times”. W USA Hiszpanie zabiegają też o 22,5 proc. akcji banku M&T, które – podobnie jak 70 proc. udziałów w BZ WBK – sprzedaje irlandzki AIB. Biorąc pod uwagę rynkową wycenę M&T,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8691

Spis treści
Zamów abonament