Praktyka nie etat
Zdobyciu umiejętności zawodowych przez absolwenta gimnazjum czy studiów służy trzymiesięczne przygotowanie. Ale nie da rady powierzyć mu takich samych zadań i odpowiedzialności, jak pracownikowi
- Czy pracodawca może zlecić praktykantowi na umowie absolwenckiej podpisywanie faktur i bez wglądu na nie kazać je wysłać? Czy praktykantowi wolno odmówić ich podpisywania i czy przez to może zostać dyscyplinarnie wyrzucony z praktyk? – pyta czytelnik.
Przyjęcie praktykanta na umowę absolwencką reguluje ustawa z 17 lipca 2009 r. o praktykach absolwenckich (DzU nr 127, poz. 1052, dalej ustawa).
Osobom, które zaliczyły co najmniej gimnazjum i nie ukończyły 30 roku życia, praktyka (nawet odpłatna, ale miesięcznie nie za więcej niż dwukrotność minimalnego wynagrodzenia, czyli w tym roku 2634 zł) ma ułatwić uzyskanie doświadczenia i nabycie umiejętności praktycznych niezbędnych do wykonywania pracy.
Jaka...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta