Kontrowersje w nowej ustawie o OFE
Widać już pierwsze efekty szybkiego tempa prac nad korektą systemu emerytalnego
Osoba, która chce zmienić fundusz emerytalny, a jest jego klientem krócej niż dwa lata, musi obecnie za to zapłacić. Z własnej kieszeni wyłożyć od 80 do 160 zł. Miało to zniechęcić do zbyt częstej zmiany otwartych funduszy emerytalnych. Osoby z dłuższym stażem w jednym podmiocie mogą zrobić to bez dodatkowych opłat.
Zmiany w systemie emerytalnym, które czekają już tylko na podpis prezydenta, powodują, że zmiana funduszu będzie bezpłatna dla wszystkich od 1 maja, czyli od momentu wejścia w życie ustawy. Jak można podejrzewać, jest to przeoczenie. Posłowie PO wprowadzili bowiem do ustawy w czasie prac Sejmu kilka poprawek. Jedna dotyczy zakazu akwizycji. W wersji rządowej zakaz ten miał obowiązywać z dniem wejścia w życie ustawy. Po zmianie posłów PO zakaz zacznie obowiązywać z początkiem 2012 r. Tłumaczyli to tym, że potrzebny jest czas na...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta