Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rewolucja iTunes Store

30 września 2011 | Ekonomia | Magdalena Lemańska
Amerykańskie  megagwiazdy hip-hopu: Jay-Z i Kanye West  podjęły decyzję, że cztery dni przed ogólnoświatową premierą swojej wspólnej płyty zaczną sprzedaż  albumu tylko na iTunes. Płyta 8 sierpnia 2011 r.  trafiła do sklepu Apple,  a dopiero 12  do pozostałych witryn  z muzyką.
źródło: AP
Amerykańskie megagwiazdy hip-hopu: Jay-Z i Kanye West podjęły decyzję, że cztery dni przed ogólnoświatową premierą swojej wspólnej płyty zaczną sprzedaż albumu tylko na iTunes. Płyta 8 sierpnia 2011 r. trafiła do sklepu Apple, a dopiero 12 do pozostałych witryn z muzyką.
E-sklepowa półka iTunes  – tu można znaleźć ponad 18 mln piosenek.  Ale nie jest tanio – jeden plik mp3 kosztuje przeciętnie ok. 99 eurocentów. Album – 9-11 euro.
źródło: Archiwum
E-sklepowa półka iTunes – tu można znaleźć ponad 18 mln piosenek. Ale nie jest tanio – jeden plik mp3 kosztuje przeciętnie ok. 99 eurocentów. Album – 9-11 euro.
Dopiero przed północą w środę, 29 września polscy internauci mogli zalogować się  do sklepu iTunes  i skorzystać z jego muzycznej oferty. Wcześniej  na naszym rynku można było legalnie kupować w Polsce tylko oprogramowanie  na iPhone’a i iPada
źródło: Rzeczpospolita
Dopiero przed północą w środę, 29 września polscy internauci mogli zalogować się do sklepu iTunes i skorzystać z jego muzycznej oferty. Wcześniej na naszym rynku można było legalnie kupować w Polsce tylko oprogramowanie na iPhone’a i iPada

Wątły rynek cyfrowej muzyki w Polsce ma szansę w ciągu najbliższych kilku miesięcy wreszcie rozkwitnąć i powalczyć z piractwem. Oprócz amerykańskiego sklepu iTunes Store ruszą tu jeszcze co najmniej dwie nowe platformy z muzyką w sieci

Tunes Store, który zgodnie z naszymi zapowiedziami ruszył w środową noc w Polsce i na dziewięciu europejskich rynkach, to niejedyna rewolucja związana z e-muzyką, która czeka nas w najbliższym czasie. Wbrew pozorom start należącego do Apple'a giganta przynajmniej na początku nie zniechęca innych firm do pogłębiania płytkiego polskiego rynku e-muzyki. Jak wynika z naszych informacji, równolegle do startu w Polsce przygotowują się jeszcze co najmniej dwaj inni gracze.

Jeden to powiązana z właścicielem m.in. Polsatu Zygmuntem Solorzem-Żakiem rodzima platforma Ipla, która za pośrednictwem sieci nadaje filmy, seriale i programy telewizyjne w Internecie, dostępne też np. dla użytkowników Playstation. Drugi, który według naszych informacji w Polsce zadebiutuje jeszcze przed końcem roku, to międzynarodowy gracz znany w Niemczech, Szwajcarii i Belgii: założony w Kolonii dwa lata temu serwis Simfy.

Oba portale będą nadawać w Polsce muzykę w sieci jako streaming (do słuchania, nie do ściągania), a iTunes Store sprzedaje pliki. Dlatego, zdaniem ekspertów, znajdzie się miejsce dla wszystkich. – W różnych krajach wygrywają różne rozwiązania najwygodniejsze z różnych powodów dla danego społeczeństwa. W Szwecji np. ponad 51 proc. przychodów firm fonograficznych pochodzi z serwisu Spotify, który zdominował tam iTunes. Wszystko zależy od specyfiki...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9044

Wydanie: 9044

Spis treści
Zamów abonament