Jak wybrać firmowe autocasco
Ogólne warunki umów ubezpieczenia AC standardowo wyłączają odpowiedzialność w przypadku zdarzenia, do jakiego doszło z winy umyślnej i rażącego niedbalstwa
Ubezpieczenie autocasco tylko pozornie jest proste i łatwe. Jest produktem ubezpieczeniowym dobrze znanym ze względu na swoją powszechność. Sam mechanizm ubezpieczenia nie jest skomplikowany, jednak jak zwykle decydują o nim drobne, ale ważne szczegóły.
All risks czy nie all risks
Przy wyborze oferty w zakresie AC spotkamy się z formułą all risks. Niektóre zakłady oferują autocasco, które obejmuje wszelkie możliwe zdarzenia (all risks), jeżeli nie znajdują się w wyłączeniach zawartych w ogólnych warunkach umów (OWU). Ten sposób konstruowania produktów ubezpieczeniowych jest godny polecenia. Na ile jednak wart jest swojej zwykle wyższej ceny, zależy od specyfiki podmiotu.
Ubezpieczenie autocasco jest definiowane jako ubezpieczenie uszkodzenia pojazdu wskutek zderzenia z przedmiotem zewnętrznym, zwierzęciem lub człowiekiem.
Przykład
Pojazd ciężarowy jadący autostradą we Francji, wjechał w kałużę. Przejazd przez wodę z dużą prędkością spowodował uszkodzenie plastikowych pokryw obudowy silnika. Szkoda wyniosła kilkanaście tysięcy zł. Firma ubezpieczeniowa odmówiła odszkodowania twierdząc, że nie było zderzenia z „przedmiotem”.
Podstawowa różnica między zwykłym ubezpieczeniem autocasco zawieranym według...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta