Branże specjalnej troski
To politycy najlepiej wiedzą, które technologie mają przyszłość – tak uznała Komisja Europejska i samodzielnie wybrała sześć dziedzin nauki, które będą wspierane w szczególny sposób
W gronie szczęśliwców znalazły się mikro/nanoelektronika, nanotechnologia, fotonika, biotechnologia przemysłowa, produkcja materiałów zaawansowanych oraz zaawansowane technologie produkcyjne.
W swoim komunikacie Komisja Europejska podkreśla, że choć poziom rozwoju w każdej z tych dziedzin jest bardzo wysoki, Unia ma problem z komercyjnym wykorzystaniem osiągnięć naukowców. Barierą w rozwoju kluczowych technologii jest ich kapitałochłonność, czasochłonność, brak dostępu do prywatnego kapitału oraz rozczłonkowanie unijnego rynku. Przynajmniej część z tych problemów Komisja chce rozwiązać, przyjmując wspólną strategię na rzecz kluczowych technologii.
Głównym założeniem strategii jest lepsza koordynacja prac...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta