Nie każdy zapis regulaminu zawodów sportowych obowiązuje kibica
Klub jako organizator imprezy masowej zobowiązany jest opracować i we właściwy sposób udostępnić uczestnikom regulamin widowiska
Przy opracowywaniu regulaminów konieczne jest przestrzeganie przepisów prawa cywilnego określających rodzaje postanowień uznawanych za niedozwolone. Ważnym obowiązkiem organizatora imprezy masowej, wynikającym z 20 marca 2009 r. z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, jest opracowanie regulaminu obiektu (terenu) oraz regulaminu imprezy masowej zawierającego warunki uczestnictwa i zasady zachowania się osób w niej uczestniczących.
W praktyce zdarza się, że regulamin obiektu i regulamin imprezy opracowywane są przez dwa odrębne podmioty. Regulamin obiektu to dokument opracowywany przez właściciela, posiadacza lub zarządzającego obiektem, który nie musi być jednocześnie podmiotem odpowiedzialnym za organizację imprezy masowej, a jedynie udostępnia obiekt. Kluby sportowe, które przy organizacji rozgrywek korzystają w większości z obiektów udostępnianych przez władze samorządowe, szczególną uwagę powinny zatem poświęcić przygotowaniu regulaminu imprezy.
Duża dowolność
Ustawodawca nie wskazał minimalnego zakresu postanowień, które w regulaminie imprezy masowej powinny się znaleźć. Będą to niewątpliwie postanowienia głównie o charakterze porządkowym odnoszące się do uczestników imprezy masowej, do ich obowiązków i uprawnień w trakcie trwania takiej imprezy. Mogą dotyczyć również aspektów...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta