Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polska mapa wypadków

06 września 2012 | Kraj | Jarosław Stróżyk Grażyna Zawadka
Od lat do największej liczby wypadków drogowych dochodzi  w tych samych województwach. Ich liczba zmalała w zeszłym roku jedynie w dwóch: kujawsko-pomorskim oraz warmińsko- -mazurskim. W 2011 r. na drogach zginęło 4,1 tys. osób.
źródło: Rzeczpospolita
Od lat do największej liczby wypadków drogowych dochodzi w tych samych województwach. Ich liczba zmalała w zeszłym roku jedynie w dwóch: kujawsko-pomorskim oraz warmińsko- -mazurskim. W 2011 r. na drogach zginęło 4,1 tys. osób.

Pomimo otwierania nowych tras najczęściej do kolizji dochodzi na Śląsku, w Małopolsce i w Łódzkiem

Polskie drogi mimo licznych inwestycji nadal są wyjątkowo niebezpieczne. Najwięcej osób ginie w wypadkach na Mazowszu, w Wielkopolsce i na Śląsku. Najmniej w województwach opolskim, lubuskim i podlaskim – wynika z raportu MSW o stanie bezpieczeństwa w naszym kraju.

W ubiegłym roku otwartych zostało 267 km dróg szybkiego ruchu – 205 km autostrad i 62 km dróg ekspresowych. Jednak w tym samym okresie wzrosła liczba wypadków, zwłaszcza tych śmiertelnych. Po raz pierwszy od czterech lat było ich więcej (o 7,2 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim).

– Na większą liczbę wypadków mogło mieć wpływ podniesienie dopuszczalnej prędkości na drogach ekspresowych o 10 km/h – mówi „Rz" Adrian Furgalski z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. – Nie bez znaczenia mógł być też fakt, że cała Polska była w 2011 roku rozkopana, co utrudniało poruszanie się po kraju –...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9328

Wydanie: 9328

Spis treści
Zamów abonament