Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Energetyczna oferta Skarbu nie elektryzuje inwestorów

17 października 2012 | Ekonomia | Jacek Mysior
Zygmunt Solorz-ŻAK zwiększy swój udział
źródło: Rzeczpospolita
Zygmunt Solorz-ŻAK zwiększy swój udział

Maklerzy mówią o dużo mniejszym zainteresowaniu akcjami ZE PAK wśród drobnych inwestorów w porównaniu z poprzednimi ofertami prywatyzacyjnymi

Na półmetku zapisów biura maklerskie oceniają popyt na akcje prywatyzowanego Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin jako mizerny. Choć jest to pierwsza od ponad roku prywatyzacja za pośrednictwem giełdy, nie sposób jej porównywać do poprzednich ofert.

Zapisy na akcje zespołu elektrowni ruszyły w ostatni czwartek. Ale biura maklerskie już wiedzą, że przełomu na rynku pierwotnym nie będzie. Takie wnioski można wyciągnąć na podstawie liczby składanych zapisów przez indywidualnych graczy giełdowych.

– Nie widać szaleństwa w związku z tą ofertą. Mamy do czynienia z przeciwieństwem tego, co działo się przy zapisach na akcje PGE, Tauronu czy GPW. W przypadku tych ofert nasi pracownicy mieli pełne ręce...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9363

Wydanie: 9363

Spis treści
Zamów abonament