Darowiznę w PGK wycenia się rynkowo
Spółki tworzące podatkową grupę kapitałową bez żadnych sankcji mogą stosować między sobą wewnętrzne ceny rozliczeniowe, w tym ceny rynkowe
We wniosku o interpretacje spółka wyjaśniła, że wraz z innymi siedmioma firmami zawiązały podatkową grupę kapitałową (PGK) w rozumieniu art. 1a ustawy o CIT. Grupa została zarejestrowana przez naczelnika urzędu skarbowego. Z wniosku wynikało, że spółki wchodzące w skład grupy nie wykluczają darowizn pomiędzy sobą. Mogą to być darowizny pieniężne, ale także darowizny udziałów (akcji) lub innych praw majątkowych, towarów czy składników majątkowych.
Podatniczka zapytała o to, czy przy przekazaniu przez nią, jako spółkę tworzącą PGK, darowizny na rzecz innego członka grupy może ją zaliczyć w swoje koszty. W jej ocenie nie ma ku temu przeszkód. Przy czym wartość darowizny należy określić na dzień jej dokonania i co do zasady należy ją ustalić na poziomie rynkowym.
Fiskus zgodził się, że darowizny między...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta