Nowy port to korzyści dla przedsiębiorców
Rozmowa | Adam Klinert, wiceprezes ds. finansowych spółki Port Lotniczy Radom SA
Jaką rolę w zaspokajaniu potrzeb biznesu mają porty regionalne?
Adam Klinert: Dobry dostęp do rynków, zarówno krajowych, jak i zagranicznych, za pomocą dogodnych połączeń transportowych jest absolutnie podstawowym warunkiem podejmowania decyzji o lokowaniu nowych inwestycji.
Bliskość portu lotniczego stwarza szczególnie dogodne warunki dla rozwoju firm związanych z zaawansowanymi technologiami.
Dobrym przykładem jest port lotniczy w Hamburgu. Badania pokazują, że 80 proc. tamtejszych firm wskazuje bliskość lotniska jako kluczową dla pozyskiwania nowych klientów.
Należy pamiętać, że w kontaktach biznesowych bardzo ważne są osobiste relacje. Mail lub telefon to często tylko wstęp do właściwych negocjacji biznesowych. Szczególnie w rejonach światach, w których dopiero odkrywamy potencjał biznesowy, jak Afryka Subsaharyjska czy Bliski Wschód. Port lotniczy staje się więc oknem...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta