Kluczowe kwestie warto ustalać na zebraniu
Właściciele wspólnoty, decydując się na zmianę zarządu, często opierają się na niewłaściwych przepisach. A źle przegłosowane uchwały sąd może unieważnić.
Mieszkańcy osiedla nierzadko są niezadowoleni z funkcjonowania zarządu swojej wspólnoty. Jedni narzekają na brak remontów czy bieżących napraw, inni na brudne klatki schodowe, a jeszcze inni na zbyt wysokie koszty eksploatacji budynku. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad zmianą zarządu.
– Można tego dokonać na trzy sposoby: podczas zebrania właścicieli lokali należących do wspólnoty, w trybie indywidualnego zbierania głosów oraz w tzw. trybie mieszanym, kiedy uchwała zostaje podjęta z udziałem głosów zebranych zarówno na zebraniu, jak i indywidualnie – opowiada Mariusz Łubiński, prezes Admusa.
Ze względów formalnych najlepsze jest zebranie, na którym można mieszkańcom wyjaśnić przyczyny podjęcia decyzji o zmianie zarządu.
– W tym celu należy złożyć oficjalny wniosek o zwołanie walnego zebrania właścicieli lokali, podczas...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta