Nie wystarczy zatrudnić, trzeba wciąż mobilizować
Do 2018 r. niemal jedna czwarta pracowników na całym świecie (ok. 192 milionów osób) zmieni posadę. To skutek rosnącej świadomości, co cenią w karierze i czego oczekują od pracodawcy.
Zatrudniający mają się więc czego obawiać. W obliczu globalnej rywalizacji o najlepszy personel rośnie rola specjalistów od HR, ale też znacznie się ona komplikuje.
Silne tendencje
Zarządzający zasobami ludzkimi wciąż wymieniają efektywność pracowników jako główne wyzwanie, które spędza im sen z powiek. Chociaż większość menedżerów HR mówi o niewielkiej reakcji ich firm na nowe reguły angażowania się w pracę, sami też mają trudności z dostosowaniem się do tych tendencji. Dwie trzecie respondentów (67 proc.) stwierdziło, że osobiście nie zmodyfikowało dotychczasowego sposobu pracy, choć zmienia się globalne środowisko biznesowe.
Dzieje się to pod łącznym wpływem zarówno sześciu megatrendów, jak i wskutek działania każdego z nich z osobna. Chodzi o: indywidualizm, cyfryzację, konwergencję technologiczną, zmiany demograficzne, globalizację i kryzys ekologiczny....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta