Przepisy nie pozwalają na kontynuację rozliczeń
Zobowiązania z tytułu usług transportowych zapłacone po dniu aportu, a zaciągnięte przez spółkę zbywającą, nie są kosztem dla nabywcy.
Firma otrzymała od spółki matki wkład niepieniężny. Aport został wniesiony w zamian za nowo wyemitowane akcje w podwyższonym kapitale zakładowym. Aport jest zorganizowaną częścią przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy o CIT, co zostało potwierdzone w interpretacji indywidualnej.
W ramach aportu spółka przejęła aktywa, w tym środki trwałe, wartości niematerialne i prawne, należności i inne aktywa, jak również wstąpiła w prawa z umów zawartych przez spółkę zbywającą związanych z tym aportem. Przejęła też zobowiązania spółki zbywającej funkcjonalnie związane z przekazaną częścią przedsiębiorstwa. Kilka dni przed datą zawarcia umowy aportowej spółka matka sprzedała produkty wytworzone w ramach zbywanej części przedsiębiorstwa. Na dzień transakcji aportowej spółka zbywająca posiadała te należności w swoich księgach, a następnie przejęła je spółka w ramach aportu. Zgodnie z ustaleniami pomiędzy stronami transakcji sprzedaży spółka zbywająca zobowiązana była do transportu sprzedanych produktów. Transport...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta