Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ruszył jawny rejestr administratorów bezpieczeństwa informacji

11 lutego 2015 | Dobra Firma | mgk

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych uruchomił system informatyczny zapewniający publiczny dostęp do ogólnopolskiego rejestru tzw. ABI.

Prowadzenie takiego rejestru przez GIODO przewiduje art. 46c ustawy o ochronie danych osobowych (DzU z 2014 r. poz. 1182 ze zm.). Został on wprowadzony do jej przepisów na podstawie ustawy z 7 listopada 2014 r. o ułatwieniu działalności gospodarczej. Rejestr ten zawiera informacje o powołanych przez administratorów danych i zarejestrowanych u generalnego inspektora administratorach bezpieczeństwa informacji (ABI).

Nowy status

A wszystko za sprawą zmiany statusu ABI, która także została wprowadzona na mocy ostatniej nowelizacji przepisów. Przypomnijmy, że zgodnie z art. 36a ustawy o ochronie danych osobowych administrator danych, którym jest każda osoba lub instytucja decydująca o środkach i celach gromadzenia oraz przetwarzania danych, może powołać administratora bezpieczeństwa informacji. Do zadań takiej osoby należy zapewnianie przestrzegania przepisów o ochronie danych,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10063

Wydanie: 10063

Spis treści
Zamów abonament