Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie tak to miało wyglądać. Tusk niewiele może

11 lutego 2015 | Świat | Jędrzej Bielecki

Miał mieć władzę we Wspólnocie. Ale niemal trzy miesiące po przejęciu przewodnictwa w Radzie Europejskiej Donald Tusk wyraźnie zszedł na dalszy plan.

W czwartek były polski premier będzie przewodził po raz drugi spotkaniu przywódców Wspólnoty. Ale to wydarzenie ze środy, szczyt w Mińsku z udziałem: Angeli Merkel, Francois Hollande'a, Władimira Putina i Petra Poroszenki, zaprzątać będzie uwagę mediów.

– Tuskowi nie udało się odebrać inicjatywy w sprawach zagranicznych głównym stolicom Unii – przyznaje w rozmowie z „Rz" Camille Grand, dyrektor paryskiej Fundacji na rzecz Badań Strategicznych.

Nie tak to miało wyglądać. Gdy 1 grudnia Tusk przejmował schedę po mało charyzmatycznym Belgu Hermanie Van Rompuyu, mówiono o przełomie. Oto po raz pierwszy w historii Unii urzędujący premier dużego europejskiego kraju zadecydował się na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10063

Wydanie: 10063

Spis treści
Zamów abonament