Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Cieszę się, że zostałam w kraju

11 lutego 2015 | Rzecz o prawie | Dominika Pietrzyk
Anna Kruszewska
źródło: materiały prasowe
Anna Kruszewska

Rynek dla prawników budują nowe technologie. Ta rzeczywistość ciągle się zmienia i będzie zapotrzebowanie na specjalistów, którzy za nią nadążają.

Anna Kruszewska

Rz: Jak wyglądały pani pierwsze kroki w zawodzie prawnika?

Anna Kruszewska: Już po pierwszym roku studiów rozpoczęłam praktyki w kancelarii. Pamiętam, że całą moją znajomość prawa cywilnego opierałam wtedy na prawie rzymskim. I to się świetnie sprawdzało!

W trakcie studiów wyjechałam także na staż do Stanów Zjednoczonych. Miałam wziąć udział w programie „Work and travel". Moi rodzicie stwierdzili jednak, że rezygnuję z pracy w kancelarii, żeby myć gary za granicą. Postanowiłam udowodnić, że tak nie będzie. Już w USA chodziłam od kancelarii do kancelarii, pytając, czy nie poszukują kogoś do pracy. Udało się przy trzecim podejściu. Sam staż w amerykańskiej kancelarii był dla mnie fantastycznym przeżyciem. Dostałam nawet swoją sprawę, w której wartość przedmiotu sporu wynosiła milion dolarów. W tym okresie zastanawiałam się, czy nie zostać prawnikiem w Stanach Zjednoczonych. Wtedy łatwiej było dostać się do amerykańskiego „baru" niż na aplikację w Polsce. W tym czasie doszło do pierwszej deregulacji zawodów prawniczych ministra Gosiewskiego i zdecydowałam się zostać w kraju.

Specjalizuje się...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10063

Wydanie: 10063

Spis treści
Zamów abonament