Braster ostrzeże przed rakiem piersi
Spółka chce zrewolucjonizować sposób diagnostyki wśród kobiet na całym świecie. Najpierw jej urządzenie trafi do Polski, Niemiec i Wielkiej Brytanii.
Maciej Rudke
Braster założony w 2008 r. przez dra Jacka Stępnia i dra Henryka Jaremka, dwóch naukowców współpracujących z Wojskową Akademią Techniczną i Wojskowym Instytutem Medycznym, jest w przededniu wprowadzenia na rynek swojego wynalazku, który może uratować życie tysięcy kobiet.
Ostatnie poprawki
Spółka nie osiąga jeszcze przychodów. Mają zacząć napływać w drugiej połowie 2016 r., kiedy na rynek trafi jej urządzenie – Braster Tester. Służy do samodzielnej termograficznej diagnostyki piersi, które wykorzystuje matryce ciekłokrystaliczne do obrazowania wzrostu temperatury (to charakterystyczna cecha dla komórek nowotworowych).
Obecnie urządzenie jest w fazie optymalizacji, poprawiana jest ergonomia i wciąż trwają prace, wykonywane przez Politechnikę Warszawską, nad automatycznym algorytmem interpretującym wyniki badania. Będzie ono trwało około minuty, ale pacjentka będzie mogła poprosić o dodatkową konsultację lekarza, którą uzyska po kilku godzinach. Braster nie zdradza jeszcze, ile ma kosztować urządzenie z podstawowym abonamentem dającym...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta