Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Umowy okresowe podwójnie limitowane

15 września 2015 | Dobra Firma | Marek Rotkiewicz

Jeśli w trzyletnim angażu zawartym obecnie zabraknie postanowień 
o dopuszczalności jego wymówienia, zarówno teraz, jak i od dnia obowiązywania znowelizowanych przepisów, czyli za pół roku, nie wolno go będzie wymówić.

Marek Rotkiewicz

Z pracownikiem mieliśmy roczną umowę na czas określony (do końca sierpnia), teraz podpisaliśmy z nim trzyletnią kolejną (od początku września). Czy po zmianach przepisów umowa ta przekształci się w tę na czas nieokreślony? – pyta czytelnik.

Nie.

Co prawda po wejściu w życie nowelizacji przepisów dotyczących umów okresowych górna granica złączenia tymi angażami nie będzie mogła w większości przypadków przekraczać 33 miesięcy, ale przy umowach na czas określony trwających 22 lutego 2016 r. do okresu zatrudnienia tworzącego ten limit wlicza się zatrudnienie na umowie na czas określony przypadający dopiero od tego dnia.

Maksymalnie 33 miesiące...

Ustawa z 25 czerwca 2015 r. o zmianie ustawy – Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw (DzU z 2015 r., poz. 1220, dalej: ustawa nowelizująca) wprowadza od 22 lutego 2016 r. dwa limity dla umów na czas określony:

- maksymalnie 33 miesiące dla okresu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę na czas określony, a także łącznego okresu zatrudnienia na mocy umów o pracę na czas określony zawieranych między tymi samymi stronami,

- maksymalnie trzy umowy na czas określony łączące kolejno...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10244

Wydanie: 10244

Spis treści
Zamów abonament