Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Ze świata nauki do organizowania konferencji

15 września 2015 | Konferencje i Kongresy

Ambasador kongresu to osoba, która pozyskuje partnerów do organizowania wydarzeń w danym mieście lub regionie. Dotychczas tytuł Ambasadora Kongresów Polskich uzyskało 199 osób.

Anna Korzec

Ambasador kongresu – takim mianem określa się osobę, której zadaniem jest pozyskiwanie partnerów do organizowania wydarzeń w danym mieście lub regionie. Umożliwia jej to angażowanie się w prace międzynarodowych stowarzyszeń, organizacji, środowisk naukowych. efinicji Stowarzyszenia Międzynarodowych Kongresów i Konwencji (International Congress and Convention Association, ICCA) zaznaczono, że ambasador kongresu to osoba, która w swoim środowisku uznawana jest za autorytet. Krzysztof Celuch, kierownik Biura Promocji Konferencji i Kongresów (Polish Convention Bureau), które odpowiada za promocję naszego kraju w Polskiej Organizacji Turystycznej i od lat realizuje Program Ambasadorów Kongresów Polskich, uważa, że tę funkcję może sprawować każdy. – Nie ma żadnych ograniczeń co do wieku, płci czy doświadczenia tej osoby. Najważniejsza jest efektywność działania – jeśli słuchacz studiów licencjackich jest członkiem międzynarodowego stowarzyszenia i potrafi zachęcić jego zarząd do zorganizowania konferencji w Polsce, może zostać przyjęty do grona ambasadorów –...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Wydanie: 10244

Wydanie: 10244

Spis treści
Zamów abonament