Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nagrody od powiatu zwolnione z PIT

15 września 2015 | Administracja
Emil 
Kaczyński, 

ekspert 
podatkowy KPMG
źródło: materiały prasowe
Emil 
Kaczyński, 

ekspert 
podatkowy KPMG

Powiat nie musi pobierać PIT od nagród rzeczowych o wartości do 200 zł, przyznawanych w konkursach przez bibliotekę, straż pożarną i policję.

Korzystną dla powiatu i zwycięzców konkursu organizowanego przez tę jednostkę samorządu decyzję wydał dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi (interpretacja z 19 sierpnia 2015 r., nr IPTPB1/4511-305/15-4/MD). Zarząd powiatu w ramach jego promocji zdecydował się ufundować nagrody rzeczowe dla uczestników konkursów plastycznych, polonistycznych, sportowych, z dziedziny kultury i nauki oraz z wiedzy o bezpieczeństwie publicznym.

Konkursy będą organizowane przez powiat i powiatowe jednostki organizacyjne: bibliotekę publiczną, ośrodki kultury, powiatowe komendy policji i straży pożarnej. Fundatorem nagród dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej. Do wyłaniania zwycięzców, jak tłumaczył powiat, będzie powołana komisja. Powiat zaznaczył, że konkursy będą przeprowadzone na podstawie regulaminów, a w ramach każdego z konkursów będzie istniał element rywalizacji.

Nagrody, jak deklarował, nie będą przyznawane na rzecz pracowników wnioskodawcy i osób pozostających z nim w stosunku cywilnoprawnym. Powiat prosił o potwierdzenie, że postąpi prawidłowo, gdy jako płatnik PIT nie naliczy i tym samym nie pobierze oraz nie odprowadzi podatku od podatnika (nie sporządzi informacji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10244

Wydanie: 10244

Spis treści
Zamów abonament