Na rozprawie nie wolno przesłuchać świadka przez telefon
Komisja dyscyplinarna jest uprawniona do przesłuchiwania świadków i biegłych. Jeżeli stawiennictwo takiej osoby nie jest możliwe, dopuszczalne jest przesłuchanie jej przez członka składu orzekającego. Komisja może także przesłuchać świadka na odległość, ale tylko za pomocą urządzeń przekazujących zarówno dźwięk, jak i obraz.
W toku postępowania dyscyplinarnego przeciwko urzędnikowi służby cywilnej zaistniała konieczność przesłuchania jako świadka osoby, która z uwagi na stan zdrowia nie może się stawić na rozprawie. Wyraziła natomiast zgodę na złożenie zeznań przez telefon. Czy można skorzystać z takiego rozwiązania?
Nie.
W § 21 rozporządzenia prezesa Rady Ministrów w sprawie postępowania wyjaśniającego i postępowania dyscyplinarnego w służbie cywilnej (dalej: rozporządzenie) przewidziano, że komisja dyscyplinarna może wzywać i przesłuchiwać świadków i biegłych. W sytuacji, gdy świadek...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta