Istotna branża dla naszej gospodarki
Przeciętny czas trwania kongresu wyniósł prawie trzy dni, a uczestnik średnio płacił za nocleg ponad 700 zł.
Wkład przemysłu spotkań w gospodarkę kraju w 2014 roku wyniósł 1,26 miliarda złotych. Wynik taki daje zaledwie 18 820 spotkań, ale potencjał przemysłu spotkań w Polsce jest dużo większy. Rozumie to już coraz więcej podmiotów i instytucji nie tylko związanych z turystyką. Chodzi bowiem nie tylko o konkretne sumy, ale także o wpływ na zatrudnienie oraz inne wskaźniki gospodarcze.
Zdecydowana większość spotkań, bo 61,36 proc., odbyła się w hotelach. Na drugim miejscu były to obiekty wystawienniczo-kongresowe – 18,93 proc., na trzecim obiekty lub sale wynajmowane na specjalne wydarzenia – 13,86 proc., a na ostatnim miejscu znajdują się szkoły wyższe z 5,85 proc. spotkań.
Przemysł spotkań rządzi się swoimi prawami, także jeśli chodzi o sezonowość. Najlepszym miesiącem z punktu widzenia organizowania spotkań i wydarzeń okazał się październik, w którym odbyło się 2280 spotkań i wydarzeń, co dało 12,11 proc. w skali roku. Na kolejnych miejscach atrakcyjne na konferencje były: listopad (10,59 proc.) i maj (10,44 proc.). Następne były miesiące wrzesień i marzec. Natomiast lipiec...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta