Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gmina nie odliczy VAT od inwestycji

15 września 2015 | Administracja | Jacek 
Matarewicz
Jacek 
Matarewicz
źródło: materiały prasowe
Jacek 
Matarewicz

Uzbrojenie terenu w infrastrukturę przekazaną później w zarząd nie daje gminie prawa do odliczenia VAT. Nie zmienia tego planowana sprzedaż uzbrojonej wcześniej działki.

Tak wynika z interpretacji dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach z 2 września 2015 r. (nr IBPP3/4512-445/15/EJ). Gmina, na której wniosek izba wydala interpretację dotyczącą odliczenia VAT uzbrojenia terenów inwestycyjnych, korzystała z dotacji unijnych. Prawdopodobnie dlatego sama twierdziła, że nie ma prawa do odliczenia VAT.

Opisała, że uzbroiła wolne tereny inwestycyjne usytuowane na działce o łącznej powierzchni 8,6014 ha. Inwestycja przylega do terenów specjalnej strefy ekonomicznej, na których usytuowany jest park przemysłowo-technologiczny. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego teren, na którym zlokalizowana została inwestycja, przeznaczony jest pod zabudowę usługowo-produkcyjną.

W ramach inwestycji gmina wykonała ciąg ulic, chodników, ścieżek rowerowych, sieci wodociągowe, kanalizację i kanalizację deszczową, sieć energetyczną i oświetlenie terenu, kanalizację teletechniczną i inne urządzenia infrastrukturalne. Celem projektu jest zwiększenie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10244

Wydanie: 10244

Spis treści
Zamów abonament