Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Państwowa Enea chce prywatnej Bogdanki

15 września 2015 | Ekonomia
Sytuacja Bogdanki w tym roku wyraźnie się pogorszyła
źródło: Rzeczpospolita
Sytuacja Bogdanki w tym roku wyraźnie się pogorszyła

Transakcje | Poznańska grupa energetyczna ogłosiła wezwanie na zakup akcji najefektywniejszej kopalni w kraju. Kolejnym krokiem może być przejęcie państwowego Katowickiego Holdingu Węglowego.

barbara Oksińska Aneta Wieczerzak- -Krusińska

Najpierw wypowiedzenie długoterminowej umowy z Lubelskim Węglem Bogdanka na dostawy węgla, co spowodowało gwałtowny spadek jego notowań na warszawskiej giełdzie, a później ogłoszenie wezwania na niemal 65 proc. akcji tej spółki. Te działania kontrolowanej przez Skarb Państwa poznańskiej grupy Enea wyglądają na misternie przygotowaną strategię.

Wątpliwości

Na rynku od razu pojawiły się spekulacje o możliwej manipulacji kursem Bogdanki. Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych zwróciło się w tej sprawie do Komisji Nadzoru Finansowego.

– Nie jest to manipulacja akcjami, o której mowa w ustawie o obrocie instrumentami finansowymi. W szczególności zgodnie z ustawą manipulacja informacją to rozpowszechnianie informacji fałszywych i nierzetelnych – wyjaśnia Łukasz Dajnowicz, rzecznik KNF.

Zarzuty odpiera Krzysztof...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10244

Wydanie: 10244

Spis treści
Zamów abonament