Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Podanie złożone po terminie zostanie odrzucone

15 września 2015 | Administracja | Leszek Jaworski
Wzór uchwały
źródło: Rzeczpospolita
Wzór uchwały

Warunkiem przyznania w danym roku budżetowym środków z funduszu sołeckiego jest złożenie przez sołectwo wniosku do wójta (burmistrza, prezydenta miasta) do 30 września.

Leszek Jaworski

Rada gminy do 31 marca roku poprzedzającego rok budżetowy rozstrzyga o wyodrębnieniu w budżecie gminy środków stanowiących fundusz sołecki. Uchwała o wyrażeniu zgody na wyodrębnienie funduszu ma zastosowanie do kolejnych lat budżetowych następujących po roku, w którym została podjęta. Akt ten nie przesądza jednak o możliwości skorzystania ze środków funduszu przez dane sołectwo. Warunkiem uruchomienia środków w 2016 roku jest złożenie wniosku do wójta (burmistrza, prezydenta miasta). Składa go dany sołtys w terminie do 30 września poprzedzającego rok budżetowy. Złożenie podania jest warunkiem jego uwzględnienia w projekcie budżetu gminy na przyszły rok.

Zatwierdzenie podania

Wniosek danego sołectwa uchwala zebranie wiejskie z inicjatywy sołtysa, rady sołeckiej lub co najmniej 15 pełnoletnich jego mieszkańców [zobacz wzór].

Jak wskazał WSA we Wrocławiu w wyroku z 9 lipca 2013 r. (sygn. akt III SA/Wr 425/13), z przepisów prawa bezpośrednio nie wynika, kto tworzy zebranie wiejskie rozumiane jako zgromadzenie mieszkańców sołectwa, zamieszkujących stale na jego terenie, zwołane przez uprawnione podmioty w celu podjęcia rozstrzygnięcia, wyrażenia stanowiska czy opinii w określonej sprawie. Jako punkt wyjścia rozstrzygnięcia tej kwestii przyjąć należy, że uczestnicy takiego zebrania powinni mieć zdolność do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10244

Wydanie: 10244

Spis treści
Zamów abonament