Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Międzynarodowe kongresy potrzebne Polsce

15 września 2015 | Konferencje i Kongresy
źródło: materiały prasowe
źródło: Rzeczpospolita

Rozmowa | Anna Jędrocha, prezes Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce.

Ile można zarobić na kongresie?

Anna Jędrocha: Osoba podróżująca w celach biznesowych, w tym uczestnik kongresu, wydaje w kraju, do którego przyjechała, czterokrotnie, nawet pięciokrotnie więcej niż typowy turysta, a jak wylicza międzynarodowa organizacja ICCA, monitorująca od 50 lat branżę kongresową, budżet średniej wielkości międzynarodowego kongresu, takiego na około 600 osób, to 350 tysięcy dolarów.

To swoisty eksport usług. Upraszczając – my im organizujemy konferencję, a oni przywożą nam walizkę pieniędzy. Zarabiają na tym polscy organizatorzy, obiekty kongresowe, hotele, restauracje, lotniska, linie lotnicze, sklepy, taksówki, a często również instytucje kulturalne. Powstają miejsca pracy.

Jednocześnie kongresy to „okno na świat" danej branży i szansa na transfer wiedzy, pozyskanie tak potrzebnych dziś innowacji.

Nic, tylko zapraszać na kongresy do Polski.

Owszem, ale do tego trzeba być przygotowanym. Mieć wyposażony obiekt kongresowy lub wystawienniczy, noclegi w dobrych hotelach, dogodny transport i zespół fachowców obsługujących gości na każdym kroku i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10244

Wydanie: 10244

Spis treści
Zamów abonament