Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Uśmiech był najważniejszy

15 września 2015 | Sport | Krzysztof Rawa Tomasz Wacławek
Kenijczyk Joel Maina Mwangi wygrał Koral Maraton i bieg na 15 km
autor zdjęcia: Piotr Guzik
źródło: Fotorzepa
Kenijczyk Joel Maina Mwangi wygrał Koral Maraton i bieg na 15 km
źródło: Rzeczpospolita

6. Festiwal Biegów w Krynicy-Zdroju | Przez trzy dni ścigano się w ponad 30 konkurencjach. Satysfakcję znów mieli chyba wszyscy.

Sześć lat minęło szybko, a festiwalowe bieganie w zasadzie w jednej kwestii się nie zmienia – główne nagrody zgarnia drużyna Kenii. Drużyna, gdyż biegacze z Afryki zgrupowani przez swego menedżera w europejskich bazach od lat jeżdżą na start w kilkuosobowych zespołach, dzielą biegi wedle uznania i tak zarabiają na swym talencie szlifowanym kiedyś na bezdrożach rodzimych płaskowyżów w okolicach Eldoret lub Iten.

W tym roku też przyjechali – trzech panów, dwie panie. Opatuleni w ciepłe kurtki chodzili po deptaku, chętnie zgadzali się na zdjęcia z tubylcami, uśmiechali się nieśmiało, dziennikarzom powtarzali, że Krynica jest piękna, pogoda wspaniała, trasy znakomite, nawet polskie jedzenie im pasowało.

Gdy przychodziło do pracy – przeważnie wygrywali. Wygląda na to, że głównym specjalistą od górskich biegów w Krynicy jest wśród nich Joel Maina Mwangi. Wygrał Koral Maraton w zeszłym roku, wygrał w tym. Dodał piątkowe zwycięstwo w biegu na 15 km i sobotnie drugie miejsce w Życiowej Dziesiątce za kolegą Mosesem Masai Komonem. Masai Komon wygrał jeszcze półmaraton, zatem tam, gdzie w grę wchodziły nagrody finansowe, wygrać z zawodowcami z Kenii – prawie niemożliwe.

Bartosz z Warszawy

Maratończycy wyruszyli na trudną trasę rankiem o 8.30, gdy na krynickim deptaku nie świeciło piękne słońce, było nawet nieco mglisto i całkiem rześko –...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10244

Wydanie: 10244

Spis treści
Zamów abonament