Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nauka wspiera przemysł spotkań

15 września 2015 | Konferencje i Kongresy
źródło: materiały prasowe

Program prowadzą z sukcesem Polska Organizacja Turystyczna oraz Stowarzyszenie Kongresy i Konferencje w Polsce. Program Ambasadorów Kongresów Polskich wystartował w Polsce w 1998 roku.

Postępy naukowe wymagają częstych spotkań ludzi nauki, które są okazją do zaprezentowania wyników badań lub konsultacji. Takie wydarzenia przybierają najczęściej formę dużych konferencji o międzynarodowym zasięgu. Ich finansowanie natomiast jest niezależne od koniunktury gospodarczej, gdyż taki charakter mają na ogół środki przeznaczone na naukę. Dlatego bardzo ważne jest współdziałanie organizatorów spotkań w celu zdobywania dla Polski takich imprez.

Według danych statystycznych turysta biznesowy, w tym uczestnik kongresu, wydaje w kraju, do którego przyjechał, czterokrotnie, a nawet pięciokrotnie więcej niż zwykły turysta. Wpływy te zasilają budżety państwa i miast, tworząc przy tym miejsca pracy.

Jednocześnie kongresy międzynarodowe stanowią dla środowiska zawodowego danego kraju swoiste okno na świat, dając szansę przyśpieszonego poznania najnowszych osiągnięć naukowych w danej dziedzinie. Rozwój polskiej nauki, którą coraz mocniej wspierają fundusze unijne, a także coraz lepsza współpraca polskich uczelni z zagranicznymi ośrodkami naukowymi i rosnąca popularność Polski jako miejsca spotkań powodują, że z roku na rok rośnie zarówno liczba, jak i rozmach wydarzeń naukowych. Dobry stan polskiej nauki oznacza zatem zysk miejsc, w których wydarzenia te są organizowane.

Według raportu „Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce 2015"...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10244

Wydanie: 10244

Spis treści
Zamów abonament