Klienci przeczekają ewentualne podwyżki cen
Na duże mieszkania wciąż stać niewielu. Kto spróbuje podnieść cenę na koniec roku, chcąc wykorzystać zwiększony popyt, może zostać z oferowanym lokalem.
– Dwa pokoje z osobną kuchnią to najbardziej chodliwy towar w stolicy od początku kryzysu – zwraca uwagę Edyta Krakowiak, ekspert Warszawskiej Giełdy Lokali i Nieruchomości (WGLiN). – Na drugim miejscu są lokale trzypokojowe do 60 mkw. Na duże, cztero-, pięciopokojowe mieszkania popyt jest mały. Większości klientów na nie nie stać.
Marcin Miernik, dyrektor działu rynku pierwotnego w Emmersonie, potwierdza, że dwójki z osobną kuchnią, nieprzekraczające 50 mkw., cieszą się dużym zainteresowaniem. – Są też chętni na mniejsze, około 40-metrowe lokale z kuchnią połączoną z salonem i sypialnią – zauważa.
Dla młodych
Pośrednik Paweł Zeliaś, szef firmy Salondomow.pl, stwierdza zaś, że największe zainteresowanie od kilku lat wzbudzają relatywnie tanie mieszkania. – Pyta o nie zdecydowanie najwięcej klientów – mówi. – Tani lokal to przeważnie dwójka do 50 mkw. w cenie do 300 tys. zł, już ze wszystkimi opłatami i podatkami. Ważne, by podróż komunikacją miejską do centrum lub pracy nie zajmowała więcej niż 45, góra 60...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta