Dobra cena to za mało
Na rynek pierwotny trafiają coraz tańsze mieszkania. Ale klienci są coraz bardziej wybredni.
– Deweloperzy, mimo że popyt na mieszkania jest duży, nie są raczej nastawieni na windowanie cen – komentuje Jarosław Jędrzyński, analityk portalu RynekPierwotny.pl. – Stawki za najtańsze lokale w najnowszych inwestycjach w czterech głównych ośrodkach są niższe od średnich naweto 1–2 tys. zł za mkw. Oznacza to, że takie lokale są tańsze nawet o jedną czwartą. Co więcej, powstają nie tylko na peryferiach. W Warszawie znajdziemy je także we Włochach, na Bielanach czy Pradze-Południe.
Jakość i infrastruktura
Jak jednak zastrzega Jędrzyński, teza, że będzie coraz taniej, byłaby zbyt odważna. Prognozy mówią raczej o tendencji wzrostowej. – Równie prawdopodobna jest stabilizacja cen w dłuższym terminie – twierdzi analityk. – W polskich warunkach o wyborze nieruchomości decyduje cena. Wynika to z małej dostępności mieszkań. Jeśli musimy z czegoś zrezygnować, to najczęściej rezygnujemy z wymarzonej lokalizacji, jeżeli nas na nią po prostu nie stać.
Jak podaje portal RynekPierwotny.pl, na osiedlu Nowy Raków w warszawskich...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta