Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Grzanie może być tanie

29 października 2015 | Energia dla domu i firmy
źródło: materiały prasowe

Nowoczesne urządzenia i technologie grzewcze umożliwiają zredukowanie kosztów ogrzewania. Ponadto są ekologiczne i proste w obsłudze.

Nowo budowane i modernizowane domy są coraz częściej wyposażane w rozwiązania, dzięki którym można ograniczyć zużycie energii, zminimalizować straty ciepła, zmniejszyć koszty eksploatacji. Wykorzystuje się w nich energię: z powietrza, wody, gruntu oraz ze słońca. Jest to energia odnawialna, czyli taka, której stałe używanie nie powoduje deficytu, gdyż jej zasoby odnawiają się w krótkim czasie.

Wśród nowoczesnych urządzeń grzewczych są m.in. pompa ciepła, kocioł kondensacyjny, kolektory słoneczne, których zadaniem jest ogrzewanie oszczędne i ekologiczne. I choć instalacje nie są tanie, to po kilku latach inwestycja się zwraca, a oprócz tego w kieszeni zostaje nawet parę tysięcy złotych rocznie, zaoszczędzone na ogrzewaniu. – Instalując wysoko efektywne urządzenia grzewcze korzystające z niewyczerpanej i darmowej energii z gruntu, wody czy powietrza, do tego stosując skuteczną wentylację zwaną rekuperacją oszczędzamy, a ponadto nie jesteśmy zależni od zmieniających się na rynku cen paliw i energii.

Korzystanie z ekologicznych rozwiązań wpisuje się w strategię, której mają sprostać kraje UE, dotyczącą znacznego zwiększenia udziału energii odnawialnej w ogólnym bilansie energetycznym – mówi Dawid Pantera, menedżer Akademii Viessmann.

Jednym z urządzeń, które czerpie energię '''''z natury jest pompa ciepła, wykorzystywana np. w budynkach, gdzie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10282

Wydanie: 10282

Spis treści

Ściągawka przedsiębiorcy

Zamów abonament