Grzanie może być tanie
Nowoczesne urządzenia i technologie grzewcze umożliwiają zredukowanie kosztów ogrzewania. Ponadto są ekologiczne i proste w obsłudze.
Nowo budowane i modernizowane domy są coraz częściej wyposażane w rozwiązania, dzięki którym można ograniczyć zużycie energii, zminimalizować straty ciepła, zmniejszyć koszty eksploatacji. Wykorzystuje się w nich energię: z powietrza, wody, gruntu oraz ze słońca. Jest to energia odnawialna, czyli taka, której stałe używanie nie powoduje deficytu, gdyż jej zasoby odnawiają się w krótkim czasie.
Wśród nowoczesnych urządzeń grzewczych są m.in. pompa ciepła, kocioł kondensacyjny, kolektory słoneczne, których zadaniem jest ogrzewanie oszczędne i ekologiczne. I choć instalacje nie są tanie, to po kilku latach inwestycja się zwraca, a oprócz tego w kieszeni zostaje nawet parę tysięcy złotych rocznie, zaoszczędzone na ogrzewaniu. – Instalując wysoko efektywne urządzenia grzewcze korzystające z niewyczerpanej i darmowej energii z gruntu, wody czy powietrza, do tego stosując skuteczną wentylację zwaną rekuperacją oszczędzamy, a ponadto nie jesteśmy zależni od zmieniających się na rynku cen paliw i energii.
Korzystanie z ekologicznych rozwiązań wpisuje się w strategię, której mają sprostać kraje UE, dotyczącą znacznego zwiększenia udziału energii odnawialnej w ogólnym bilansie energetycznym – mówi Dawid Pantera, menedżer Akademii Viessmann.
Jednym z urządzeń, które czerpie energię '''''z natury jest pompa ciepła, wykorzystywana np. w budynkach, gdzie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta