Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polska nadal mocna w regionie

29 października 2015 | Ekonomia
Magdalena Burnat-Mikosz
źródło: materiały prasowe
Magdalena Burnat-Mikosz
źródło: Rzeczpospolita
źródło: Rzeczpospolita

W rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznie innowacyjnych w Europie Środkowej „Technology Fast 50 CE” najwięcej podmiotów pochodzi z Polski. Jednak ta dominacja jest słabsza niż rok temu. Natomiast świetnie wypadamy w kategorii „Wschodzących Gwiazd”.

Katarzyna Kucharczyk

Znamy już laureatów tegorocznej 16 edycji rankingu najszybciej rozwijających się fi m innowacyjnych w obszarze technologii w regionie. Zestawienie, podobnie jak przed rokiem, zdominowały firmy z sektora oprogramowania. W 2015 stanowią one niemal dwie trzecie wszystkich nagrodzonych spółek w głównej kategorii. Na kolejnych miejscach pod względem liczebności znaleźli się reprezentanci mediów i e-commerce.

Warto przyjrzeć się strukturze geograficznej tegorocznego rankingu. Podobnie jak w poprzednich latach Polska nadal jest najliczniej reprezentowanym krajem – jednak widać, że nasza dominacja słabnie, a coraz mocniej swoją obecność zaznaczają inne państwa. W kategorii głównej 12 na 50 firm pochodzi z Polski. Przed rokiem było ich o 5 więcej. Pozycja wicelidera w tym roku przypadła Rumunii, która przed rokiem z sześcioma firmami była jedno oczko niżej. W tegorocznym rankingu aż dziesięć podmiotów pochodziło właśnie z tego kraju. Z kolei na trzecim miejscu znalazła się Chorwacja z ośmioma firmami. Mocno spadły Węgry – przed rokiem były wiceliderem zestawienia, a w tegorocznej edycji z czterema firmami znalazły się dopiero na piątej pozycji. Zostały wyprzedzone przez Czechy i Słowację, które to kraje w głównej kategorii mają po pięć firm.

Zmiana lidera

Zwycięzcą „Deloitte Technology Fast 50" została...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10282

Wydanie: 10282

Spis treści

Ściągawka przedsiębiorcy

Zamów abonament