Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Premier Ewa Kopacz walczy o Platformę

29 października 2015 | Kraj | Andrzej Stankiewicz

Szefowa Platformy nie chce odejść ze stanowiska bez walki. Próbuje ograć swych przeciwników i opóźnić wewnętrzne wybory.

Po wyborach w zarządzie Platformy ujawniła się silna frakcja przeciwników Ewy Kopacz.

To m.in. politycy, którzy poczuli się pominięci w podziale stanowisk, gdy Donald Tusk wyjechał do Brukseli, tacy jak Radosław Sikorski i Jacek Rostowski. Są w tej grupie także stronnicy Grzegorza Schetyny, choćby Rafał Grupiński i Andrzej Halicki. Są wreszcie regionalni liderzy od lat niechętni Kopacz, np. szefowa świętokrzyskiej PO Marzena Okła-Drewnowicz. Opozycjoniści przystąpili do ataku na panią premier podczas wtorkowego posiedzenia zarządu Platformy. Już wcześniej policzyli siły i wyszło im, że są w stanie zmusić Kopacz do rozpisania wewnętrznych wyborów szefa partii. I rzeczywiście, to im się udało, jako że grono twardych stronników pani premier we władzach Platformy jest nieliczne...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10282

Wydanie: 10282

Spis treści

Ściągawka przedsiębiorcy

Zamów abonament