Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Koniec roku może być udany i dla akcji, i dla obligacji

29 października 2015 | Moje pieniądze
Na czym można było najwięcej zarobić, a na czym stracić? efekty zarządzania kapitałem klientów przez firmy asset management
źródło: Rzeczpospolita
Na czym można było najwięcej zarobić, a na czym stracić? efekty zarządzania kapitałem klientów przez firmy asset management

Najlepsze portfele akcji zyskały ponad 30 proc., najsłabsze – o 50 pkt proc. mniej

Jan Morbiato

Wyniki niektórych portfeli zarządzanych przez firmy asset management (zarządzanie pieniędzmi klientów), osiągnięte od początku roku do końca września, sprawiają, że zapomina się o sierpniowym załamaniu na światowych giełdach wywołanym obawami o kondycję gospodarczą Chin. Strategia Agresywna z oferty mWealth Management pozwoliła zarobić ponad 30 proc., a Strategia Akcyjna tego samego zarządzającego – ponad 22 proc.

Duże spółki, duży problem

Nie ulega jednak wątpliwości, że trzeci kwartał okazał się znacznie słabszy dla portfeli akcji, choć i w tym okresie nie zabrakło całkiem niezłych stóp zwrotu. Strategia Agresywna Małych i Średnich Spółek mWealth Management zarobiła ponad 2 proc., o prawie 3 pkt proc. pokonując benchmark (wzorcowy wskaźnik służący do porównań). Nieźle poradziły sobie też Dynamiczne Spółki – Portfel Małych i Średnich Spółek Efix DM (1,8 proc. na plusie, niemal 5 pkt proc. powyżej wzorca).

Jak to się udało mimo słabej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10282

Wydanie: 10282

Spis treści

Ściągawka przedsiębiorcy

Zamów abonament