Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gazowe tańsze niż elektryczne

29 października 2015 | Energia dla domu i firmy
źródło: 123RF

Wybór sposobu ogrzewania budynku ma największy wpływ na wysokość kosztów jego użytkowania. Szacuje się, że koszty ogrzewania domu stanowią ok. 70 proc. całorocznych opłat związanych z eksploatacją. Najpopularniejsze rozwiązania to ogrzewanie gazowe, elektryczne lub węglowe, ale od tego ostatniego ze względu na dbałość o środowisko powoli się odchodzi.

Zarówno ogrzewanie gazowe, jak i ogrzewanie energią elektryczną jest bardzo łatwe w obsłudze. Nowoczesne kotły gazowe są w zasadzie bezobsługowe. Serwisant zajmuje się ustawieniem parametrów grzewczych i raz w roku dokonuje przeglądu technicznego. Zaletą tego typu ogrzewania jest ciągłość dostawy gazu ziemnego, w związku z tym nie ma przerw w dostawie ciepła.

Na rynku są gazowe piece tradycyjne, pulsacyjne oraz kondensacyjne. Z wyliczeń serwisu Kalkulatory Budowlane (KB) wynika, że najtańszym rozwiązaniem jest kupno pieca tradycyjnego z otwartą lub zamkniętą komorą spalania. Jest to najtańszy rodzaj pieca...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10282

Wydanie: 10282

Spis treści

Ściągawka przedsiębiorcy

Zamów abonament