Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie tylko skuteczność

29 października 2015 | Ekonomia
źródło: materiały prasowe

50 proc. prac przy budowie zmodernizowanego systemu Patriot zostanie wykonane w Polsce – podkreśla przedstawiciel Raytheona.

John Baird

Chciałbym odnieść się do niektórych tez opublikowanego niedawno przez „Rzeczpospolitą" artykułu jednego z naszych konkurentów dotyczącego wyboru przez Polskę systemu Patriot. Jedna rzecz jest bezsporna: decyzja o wyborze tego systemu przyczynia się do umocnienia pomyślnie rozwijającej się współpracy wojskowej między Polską i Stanami Zjednoczonymi. Spotkała się także z pełnym uznaniem w USA, czego dowodem jest najnowszy list grupy kongresmenów do pana prezydenta Andrzeja Dudy. W tym właśnie duchu rządy Polski i USA negocjują warunki pozyskania systemu Patriot przez Polskę, a my w pełni wspieramy te negocjacje.

Podobne, ale inne

Jeśli chodzi o poziom technologii, to chociaż Patrioty opuszczające obecnie fabryki Raytheona noszą tę samą nazwę i wyglądają tak samo jak ich starsze wersje, podobieństwo jest tylko powierzchowne. Lampy elektronowe i monochromatyczne ekrany to pieśń przeszłości. Zostały zastąpione najnowszą technologią: mikroprocesorami mniejszymi od ziarenka piasku i wysokiej rozdzielczości monitorami, których pozazdrościć mogą fani gier. To właśnie tę wersję...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10282

Wydanie: 10282

Spis treści

Ściągawka przedsiębiorcy

Zamów abonament