Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prawnik z polisy przyda się w działalności

13 listopada 2015 | Prawo w biznesie | Regina Skibińska

Niezależnie od tego, czy przedsiębiorca zatrudnia prawnika bądź korzysta 
z usług kancelarii, może mu się przydać ubezpieczenie ochrony prawnej, które zabezpieczy 
przed wydatkami związanymi 
z problemami prawnymi.

Ubezpieczenie ochrony prawnej można kupić samodzielnie albo razem z innymi produktami ubezpieczeniowymi. – Większość polskich przedsiębiorców wybiera jedną z dwóch dróg postępowania z problemami prawnymi – mówi Robert Szywalski z D.A.S. – Albo korzysta z kancelarii prawnych, kupując ich usługi w miarę potrzeb lub nie dostrzega problemów prawnych, odwracając od nich głowę. Wynika to z wyobrażenia o wysokości kosztów związanych z tymi usługami. Wybierając drugą drogę, przedsiębiorca naraża się na kłopoty wynikające z zaniedbania problemów prawnych.

Jest też trzecia droga, jednak mało popularna – ubezpieczenie ochrony prawnej. Gwarantuje ono, że zakład ubezpieczeń nie tylko pokryje wszystkie koszty związane ze sporem sądowym lub dochodzeniem swoich racji na drodze przedsądowej.

Z tego ubezpieczenia można pokryć koszty: adwokata, radcy prawnego, sądowe, strony przeciwnej, postępowania egzekucyjnego, w postępowaniu przed organami administracji państwowej i samorządowej, poręczenia majątkowego,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10294

Wydanie: 10294

Spis treści
Zamów abonament