Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Chińczycy też świętowali

13 listopada 2015 | Ekonomia
źródło: materiały prasowe

Podczas gdy w Polsce 11 listopada obchodziliśmy kolejną rocznicę odzyskania niepodległości, Chińczycy mieli 
Dzień Singli, święto bardzo dobre dla handlu.

Krzysztof Woźniak

Chińska nazwa święta singli to Guanggun Jie, czyli w dosłownym tłumaczeniu „dzień patyków". Tradycja tego święta sięga lat 90. Zostało zapoczątkowane jako Dzień Kawalerów w środowisku akademickim, a następnie ewoluowało w kierunku święta obchodzonego przez singli obu płci, także poza uniwersytetami.

Wraz z rosnącą popularnością Dnia Singli chińscy sprzedawcy zaczęli podejmować próby przekucia go w komercyjny sukces, podobnie jak ich zachodni odpowiednicy w przypadku walentynek. Jednym z prekursorów monetyzacji tego święta była firma Alibaba, największe chińskie przedsiębiorstwo zajmujące się sprzedażą w internecie, które w 2009 roku pierwszy raz zaoferowało swoim klientom specjalne promocje z tej okazji. Z perspektywy biznesowej przełomowy był rok 2011. Miał szczególne znaczenie z uwagi na sześć jedynek występujących w dacie, co sprawiło, że został okrzyknięty Dniem Singli Stulecia. Na tę okoliczność chińscy sprzedawcy masowo...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10294

Wydanie: 10294

Spis treści
Zamów abonament