Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Siła pomysłów

13 listopada 2015 | Życie Lubelszczyzny
iWisher to lekarstwo na nietrafione prezenty, przekonują autorzy aplikacji
źródło: materiały prasowe
iWisher to lekarstwo na nietrafione prezenty, przekonują autorzy aplikacji

Zaczęło się od tego, że syn Michała Korby dostał w prezencie trzy pudełka tych samych klocków. Dzieciak nie był zadowolony. A ojciec chciał temu zaradzić.

Robert Horbaczewski

Z kolegami uznał, że pomogłaby lista prezentów, ale w nowoczesnej wersji. Tak powstała aplikacja iWisher, czyli – jak twierdzą jej autorzy – lekarstwo na nietrafione prezenty lub sposób na spełnienie marzeń: kupno iPhone'a, wyjazd na wycieczkę lub skok ze spadochronem, bo i takie marzenia serwis realizował.

Pomysł jest prosty. Trzeba wejść na stronę internetową projektu, zarejestrować się, wybrać prezent z dowolnego sklepu internetowego, stworzyć iwishera i wpłacać na przypisane konto pieniądze samemu lub za pomocą rodziny i znajomych. Dla tego pomysłu Michał Korba, Łukasz Wasiluk i Bartosz Izdebski porzucili dotychczasowe etaty i założyli własną firmę. W spółce objęli 25 proc. udziałów, kolejne 26 proc. wykupił lubelski przedsiębiorca Maciej Maniecki, a pozostałe 49 proc. za 400 tys. zł Lubelski Park Naukowo-Technologiczny.

Firma działa od 12 sierpnia tego roku. Dorobiła się 2,2 tys. użytkowników, zrealizowała 40 tys. zakupów towarów i usług. Twórcy serwisu zarabiają na internetowych przelewach (pobierają 3 proc. wartości transakcji) oraz prowizji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10294

Wydanie: 10294

Spis treści
Zamów abonament