Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kawałek po byku

13 listopada 2015 | Nauka | Justyna Adamczyk
źródło: Rzeczpospolita

Za oknem ponuro, a lekkie sałaty chrupią już tylko w otchłani letnich wspomnień. Nadszedł czas wyrazistych, rozgrzewających smaków. Warto co jakiś czas zatopić zęby w wołowinie.

Wśród jaskrawoczerwonych kawałków mało zjadliwej wołowiny zalegającej półki sklepów mięsnych pojawiły się ciemne, czasami nawet poprzerastane żyłkami tłuszczu mięsne skarby. Lata całe wmawiano nam, że wołowinka dobra, zdrowa, żeby wybierać jasnoczerwoną i bez tłuszczu. Nic dziwnego, że jemy tego mięsa dziesięciokrotnie mniej niż średnia europejska, gdyż przy wybieraniu według takich wskazań głównym wspomnieniem kulinarnym jest wydłubywanie suchych włókien spomiędzy zębów. Dopiero od niedawna hodowane jest w Polsce bydło mięsne. Rasy krajowe, jak czerwona polska, konkurują z rasami importowanymi. Nawet udaje...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10294

Wydanie: 10294

Spis treści
Zamów abonament