Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Z zysków korzystają wszyscy

13 listopada 2015 | Rynek opakowań w Polsce
źródło: Rzeczpospolita
źródło: Rzeczpospolita
źródło: Rzeczpospolita

Wspieranie lokalnej gospodarki, rozwijanie infrastruktury, podnoszenie jakości życia społecznego w najbliższej okolicy 
– Banki Spółdzielcze Spółdzielczej Grupy Bankowej angażują się w działania, które są potrzebne i ważne dla danej społeczności. W zeszłym roku na sponsorowanie tych inicjatyw przeznaczyły ponad 9 milionów złotych.

Banki spółdzielcze, które tak jak wszystkie inne banki w Polsce funkcjonują na podstawie prawa bankowego, podlegają państwowym organom nadzorczym i regulacyjnym oraz objęte są gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Działają przy wykorzystaniu polskiego kapitału. Oferują takie same produkty i usługi, jak banki komercyjne. Różni je od nich to, że są spółdzielnią utworzoną przez przedstawicieli społeczności lokalnej. Klientem banku spółdzielczego może być każdy.

Banki spółdzielcze zrzeszają się dobrowolnie, aby prowadzić wspólną działalność bankową oraz wspierać inicjatywy swojego środowiska lokalnego. Przykładem takiego zrzeszenia jest Spółdzielcza Grupa Bankowa, skupiająca ponad 200 lokalnych banków spółdzielczych oraz SGB-Bank SA jako bank zrzeszający, który np. reprezentuje zrzeszone banki w kontaktach z instytucjami na szczeblu centralnym. Zrzeszanie się wpływa na oszczędności, daje wzajemne wsparcie, umożliwia współpracę, utrzymując jednocześnie lokalny charakter.

Banki działające na danym terenie znają potrzeby i oczekiwania mieszkańców czy przedsiębiorców. Część swoich zysków inwestują w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Wydanie: 10294

Wydanie: 10294

Spis treści
Zamów abonament