Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Lepiej w sieci niż w placówce

13 listopada 2015 | Rynek opakowań w Polsce

Ponad 27 mln osób w Polsce ma dostęp do usług bankowości internetowej. O ponad 1,2 mln w ciągu roku wzrosła także liczba klientów indywidualnych korzystających z tego typu rozwiązań – wynika z raportu NetB@nk, przygotowanego przez Związek Banków Polskich.

W ciągu roku liczba klientów indywidualnych, którzy mają dostęp do usług bankowości internetowej, zwiększyła się o prawie 4 mln (16,77 proc.), co oznacza wzrost o ponad 1 mln (4,44 proc.) w stosunku do I kw. 2015 r. W ostatnich 12 miesiącach zwiększyła się też liczba aktywnych klientów indywidualnych bankowości internetowej (czyli takich, którzy logują się przynajmniej raz w miesiącu) o ponad 1,2 mln (10,07 proc.). W minionym kwartale wzrost ten wyniósł ponad 330 tys. (2,58 proc.). – Bankowość internetowa rozwija się od wielu lat – widać, że dynamika przyrostów utrzymuje się na wysokim poziomie. To bardzo pozytywny trend, ponieważ e-bankowość jest bezpieczna i oszczędza czas klientów. Jest to także doskonałe narzędzie zwiększające efektywność naszej gospodarki. Jak wynika z wrześniowej edycji badania „Monitor bankowy", które ZBP realizuje już od 17 lat, duża część bankowców upatruje w rozwoju innowacyjnych technologii i produktów dużych szans dla rozwoju sektora bankowego w przyszłości – mówi Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich.

Z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10294

Wydanie: 10294

Spis treści
Zamów abonament