Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Z gabinetu cieni do rządu

13 listopada 2015 | Ekonomia
autor zdjęcia: Bartosz Jankowski
źródło: Fotorzepa

Jerzy Kwieciński | Pierwszy wiceminister rozwoju zostanie jednocześnie członkiem Rady Ministrów.

Artur osiecki

Znany ekspert ds. funduszy unijnych Jerzy Kwieciński został pierwszym wiceministrem ds. rozwoju, wchodząc w skład Rady Ministrów. To wyjątkowe umocowanie, zwłaszcza że ma też pełnić rolę pełnomocnika rządu ds. funduszy unijnych. Zajmuje się nimi od lat, i to po obu stronach barykady: pracował zarówno w administracji, jak i w sektorze prywatnym.

Właśnie w biznesie realizował się od 2008 r. Dotychczas był wiceprezesem spółki Europejskie Centrum Przedsiębiorczości zajmującej się doradztwem przy funduszach unijnych i prezesem fundacji o tej samej nazwie. Doradzał przy wielu projektach współfinansowanych z pieniędzy europejskich. Jest współzałożycielem, o czym mało kto wie, kilku start-upów technologicznych.

Ekspert BCC

Pracując w sferze prywatnej, był jednocześnie ekspertem Business Centre Club ds. rozwoju regionalnego i funduszy europejskich: pełnił rolę ministra ds. rozwoju regionalnego w gospodarczym gabinecie cieni BCC.

Pod koniec października jako...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10294

Wydanie: 10294

Spis treści
Zamów abonament