Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Internet tak, ale nie na koszt gmin

13 listopada 2015 | Prawo | Michał Cyrankiewicz

Niższe opłaty dla samorządów przy budowie sieci szerokopasmowych nie oznaczają, że inwestycji będzie więcej i że będą tańsze.

Samorządy negatywnie oceniają obowiązek stosowania przez jednostki samorządu terytorialnego obniżonych opłat za zajęcie pasa drogowego dla obiektów i urządzeń infrastruktury telekomunikacyjnej.

– Chociaż obecnie żadne prace legislacyjne w tym kierunku nie są prowadzone, to wolimy dmuchać na zimne – mówi Andrzej Porawski, dyrektor biura Związku Miast Polskich. I przypomina, że w poprzedniej kadencji Sejmu dwukrotnie próbowano wprowadzić przywileje dla firm telekomunikacyjnych.

– Pierwsza próba to był rządowy projekt nowelizacji ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych, druga to poselski projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych – wskazuje...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10294

Wydanie: 10294

Spis treści
Zamów abonament