Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Boli mnie, że nie udało się z Motorem

13 listopada 2015 | Życie Lubelszczyzny | Piotr Żelazny
autor zdjęcia: Bartosz Jankowski
źródło: Fotorzepa

Naprawdę czułem, że mógłbym w klubie pomóc. Chciałbym działać 
w polskiej piłce, ale lokalnie. Nie chcę wyjeżdżać z Lublina – mówi Jacek Bąk, wychowanek Motoru Lublin, 96-krotny reprezentant Polski i kapitan reprezentacji w piłce nożnej.

Rzeczpospolita: Od 1992 roku nie ma w ekstraklasie Motoru Lublin. W tej chwili jest cztery poziomy niżej. W najlepszym wypadku i przy szczęśliwym zbiegu okoliczności piłka na najwyższym poziomie zawita znów do Lublina po 27 latach przerwy.

Jacek Bąk: Według tego scenariusza Motor musiałby co rok zaliczać awans do wyższej ligi. To mało realne.

To kiedy będzie znowu ekstraklasa w mieście? Po 30-letniej przerwie?

To znacznie bezpieczniejsze założenie i bardziej realne. Wciąż jednak wydaje mi się, że nawet 30 lat bez ekstraklasy w Lublinie to może być mało. By zespół wrócił do elity, musi w końcu się stać profesjonalny. Cały sztab ludzi musi wiedzieć, jak powinien funkcjonować biznes pod tytułem klub piłkarski, dobierać odpowiednich wykonawców. Od magazyniera przez kierownika drużyny, ludzi od marketingu po sztab trenerski i piłkarzy. Tymczasem w Lublinie niestety tak to nie wygląda.

No właśnie. Pan swego czasu, w 2012 roku, próbował inwestować w Motor. Wspólnie zresztą z innym byłym reprezentantem Polski Jackiem Krzynówkiem. Ale już się pan z tej zabawy wypisał.

Jacek działał trochę z doskoku, na miejscu w Lublinie byłem oczywiście ja. Niestety Motor okazał się amatorskim klubem, a we wszystkim...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10294

Wydanie: 10294

Spis treści
Zamów abonament