Pensjonat dla koni ze stawką 3 proc.
Przedsiębiorca, który prowadzi hotel dla zwierząt, tzn. udostępnia boksy, ujeżdżalnie i karuzele, a także zajmuje się karmieniem i pielęgnacją, bez opieki weterynaryjnej, może płacić od tej działalności ryczałt ewidencjonowany.
Prowadzę działalność gospodarczą, której przedmiotem będzie przyjmowanie koni do stajni wraz z zapewnieniem im właściwej opieki (sprzątanie boksów, korzystanie z wybiegu) i wyżywienia, ale bez usług weterynaryjnych, schroniskowych oraz podkuwania koni. Zapewnienie pozostałych potrzeb życiowych, w szczególności opieki weterynaryjnej i podkuwania koni, spoczywa na ich właścicielach. Świadczenie usług pensjonatu konnego będzie obejmować w szczególności przyjęcie pod opiekę konia od jego właściciela i zapewnienie przyjętemu zwierzęciu kompleksowej obsługi z zakresu chowu i hodowli, na co składają się m.in.: boksy dla koni, wybieg, wyżywienie, całodobowa opieka. Przed rozpoczęciem działalności gospodarczej zgłosiłem właściwemu urzędowi skarbowemu oświadczenie o wyborze ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych jako formy jej opodatkowania. Czy powinienem odprowadzać ryczałt w wysokości 3 proc. osiąganych przychodów? – pyta czytelnik.
Osoby fizyczne osiągające przychody z pozarolniczej działalności gospodarczej mogą opłacać zryczałtowany podatek...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta