Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wyrobów medycznych jednorazowego użytku nie wykazuje się w spisie z natury

14 kwietnia 2016 | Dobra Firma

Wzierniki uszne, leki (krople, maści, tabletki itp.), szpatułki, kompresy i materiały opatrunkowe zużywane przy badaniach lekarskich nie są ani materiałami podstawowymi, ani pomocniczymi. Nie ujmuje się ich zatem w remanencie.

Marcin Szymankiewicz

Jesteśmy spółką cywilną lekarzy. Rozliczamy podatek dochodowy liniowo, prowadząc podatkową księgę przychodów i rozchodów. W związku ze zmianą wspólnika trzeba będzie zrobić spis z natury. Czy materiały jednorazowego użytku zużywane przy badaniach lekarskich – laryngologicznych: wzierniki uszne, leki (krople, maści, tabletki, itp.), szpatułki, kompresy, materiały opatrunkowe itp. należy zakwalifikować do materiałów podstawowych lub materiałów pomocniczych podlegających ujęciu w sporządzanym spisie z natury z uwagi na zmianę wspólnika? Leki są podawane pacjentowi w postaci kropli, maści, aerozolu lub tabletek, a materiały opatrunkowe służą do przemywania, zaklejania czy naklejania. Wszystkie materiały medyczne jednorazowego użytku (np. wzierniki) służą jedynie do postawienia podstawowej (finalnej) diagnozy, a następnie (po odczytaniu) są wyrzucane. Czy zakup tych materiałów powinniśmy ewidencjonować w kolumnie 10 podatkowej księgi czy w kolumnie 13? – pyta czytelniczka.

Zasady sporządzania spisu z natury przez podatników prowadzących podatkową księgę przychodów i rozchodów określają przepisy rozporządzenia ministra finansów z 26 sierpnia 2003 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10420

Wydanie: 10420

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament