PPP: sposób na większą liczbę inwestycji
Inwestycje realizowane w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego to szansa na szybszy rozwój regionów także po wyczerpaniu się pieniędzy z Unii.
GRZEGORZ PSUJEK
Ostatnie lata przyzwyczaiły samorządy, że realizacja projektów infrastrukturalnych o charakterze prorozwojowym opiera się na systemie grantowym, wykorzystującym pieniądze z Unii Europejskiej. Ich napływ po 2020 r. może jednak znacząco zmaleć. Warto więc już teraz wprowadzać inne modele finansowania inwestycji. W ocenie ekspertów, którzy wzięli udział w debacie „Partnerstwo publiczno-prywatne – dobre praktyki. Transparentność procesów inwestycyjnych", towarzyszącej wręczeniu nagród najlepszym samorządom, odpowiedzią jest właśnie ściślejsza współpraca biznesu z sektorem publicznym w modelu partnerskim.
Rząd jest za
– Ministerstwo Rozwoju stara się, aby klimat do realizacji projektów w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) był jak najlepszy. Wierzę, że rynek widzi i docenia nasze starania. Nie mamy żadnych oporów, czy to politycznych, czy ideologicznych. Uważamy, że PPP jest bardzo dobrym...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta