Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Na potwierdzeniu otrzymania towarów handlowych musi być podpis i data

27 października 2016 | Dobra Firma | Regina Drabik
źródło: Rzeczpospolita

Jeśli towar lub materiał został dostarczony przez dostawcę bez dokumentu, to przedsiębiorca powinien sam sporządzić opis rzeczy przyjętych do magazynu.

Prowadzę działalność, rozliczając się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Po otrzymaniu danej partii towarów sama sprawdzam czy towar zgadza się z fakturą. Zdarza się jednak, że pracownik dostawcy dostarczy mi sam towar, bo np. zapomniał zabrać fakturę. Faktura przychodzi po czasie, a towar wcześniej. Jak potwierdzić odbiór danej partii towaru, żeby w razie kontroli fiskus nie stwierdził, że mam nielegalny towar? – pyta czytelniczka.

Kwestie związane z dokumentowaniem dostawy towarów i materiałów podatnikowi, który rozlicza się poprzez podatkową księgę przychodów i rozchodów, reguluje rozporządzenie ministra finansów z 26 sierpnia 2003 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów (dalej: rozporządzenie).

Stosownie do § 16 ust. 1 rozporządzenia otrzymanie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10585

Wydanie: 10585

Spis treści

Rozmowy czwartkowe

Zamów abonament